BFCQ-1162+
DigiKey Part Number
3157-BFCQ-1162+TR-ND - Tape & Reel (TR)
3157-BFCQ-1162+CT-ND - Cut Tape (CT)
3157-BFCQ-1162+DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BFCQ-1162+
Description
CER FILTER 11.6GHZ BAND PASS
Detailed Description
11.6GHz Center Band Pass Ceramic Filter 2 GHz 50Ohm 3-SMD, No Lead
Package / Case
3-SMD, No Lead
Frequency
11.6GHz Center
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Impedance
50Ohm
Height (Max)
0.032" (0.81mm)
Bandwidth
2 GHz