141-12SMNB+
DigiKey Part Number
3157-141-12SMNB+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
141-12SMNB+
Description
COAX CBL SMA TO N-TYPE 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to N-Type Hand Formable .141 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
N-Type Jack
2nd Contact Gender
Female
Length
12.00" (304.80mm)
Style
SMA to N-Type
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C