135M-135M+
DigiKey Part Number
3157-135M-135M+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
135M-135M+
Description
ADAPTER 1.35MM M TO 1.35MM M DC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Adapter Coaxial Connector 1.35mm Plug, Male Pin To 1.35mm Plug, Male Pin 50 Ohms
Category
Convert To (Adapter End)
1.35mm Plug, Male Pin
Mfr
Impedance
50 Ohms
Packaging
Box
Style
Straight
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Adapter Type
Plug to Plug
Fastening Type
Threaded, Threaded
Conversion Type
Same Series
Frequency - Max
90 GHz
Adapter Series
Body Material
Stainless Steel
Center Gender
Male to Male
Insertion Loss
0.24dB
Convert From (Adapter End)
1.35mm Plug, Male Pin
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C