MSW02E22-32P
DigiKey Part Number
3942-MSW02E22-32P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSW02E22-32P
Detailed Description
32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
22-32
Voltage Rating
800V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C