MSW02E20-41S
DigiKey Part Number
3942-MSW02E20-41S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSW02E20-41S
Detailed Description
41 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Number of Positions
41
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
20-41
Voltage Rating
800V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C