MSW02E12-14S
DigiKey Part Number
3942-MSW02E12-14S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSW02E12-14S
Detailed Description
14 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Number of Positions
14
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
12-14
Voltage Rating
800V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C