ML212DMR-15RI4
DigiKey Part Number
5943-ML212DMR-15RI4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ML212DMR-15RI4
Description
DC/DC,2W,12VIN,15VOUT,4 KVISO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 66mA, 66mA 10.8V - 13.2V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ML212DMR-15RI4 Models
Category
Power (Watts)
2 W
Mfr
Voltage - Isolation
4 kV
Series
Applications
Medical
Packaging
Tube
Features
Adjustable Output
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 80°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
75%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
10.8V
Package / Case
16-SMD Module, 6 Leads
Voltage - Input (Max)
13.2V
Size / Dimension
0.94" L x 0.54" W x 0.36" H (24.0mm x 13.7mm x 9.3mm)
Voltage - Output 1
Approval Agency
CE, cURus
Voltage - Output 2
-15V
Standard Number
Current - Output (Max)
66mA, 66mA