LF105D-24BI
DigiKey Part Number
5943-LF105D-24BI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LF105D-24BI
Description
DC/DC,1W,5VIN,24VOUT,3 KVISO
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 24V -24V 21mA, 21mA 4.5V - 5.5V Input
Category
Current - Output (Max)
21mA, 21mA
Mfr
Power (Watts)
1 W
Series
Voltage - Isolation
3 kV
Packaging
Tube
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
85%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Input (Min)
4.5V
Package / Case
14-SMD Module, 12 Leads
Voltage - Input (Max)
5.5V
Size / Dimension
0.64" L x 0.31" W x 0.28" H (16.2mm x 8.0mm x 7.0mm)