VXM7-9055-12M0000000TR
DigiKey Part Number
150-VXM7-9055-12M0000000TR-ND - Tape & Reel (TR)
150-VXM7-9055-12M0000000TRCT-ND - Cut Tape (CT)
150-VXM7-9055-12M0000000TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VXM7-9055-12M0000000TR
Description
VXM7-9055-12M0000000TR
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±20ppm Crystal 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Tolerance
±20ppm
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
12 MHz
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)