VMK4-1EE-12-32K7680000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 16.851
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
Abracon LLC
Abracon LLC
Micro Crystal AG
ECS Inc.
ECS Inc.
Diodes Incorporated
ILSI
IQD Frequency Products
IQD Frequency Products
Image for VMK4-1EE-12-32K7680000 is not available
VMK4-1EE-12-32K7680000
DigiKey Part Number
150-VMK4-1EE-12-32K7680000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMK4-1EE-12-32K7680000
Description
2X1.2MM TUNING FORK CRYSTAL, +/-
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance
12.5pF