UPTB17/TR13
DigiKey Part Number
UPTB17/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UPTB17/TR13
Description
TVS DIODE 17VWM 29.2VC POWERMIT1
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
29.2V Clamp 5.14A Ipp Tvs Diode Surface Mount Powermite 1 (DO216-AA)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.14A
Mfr
Power - Peak Pulse
1000W (1kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
19V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V