SST25WF080BT-40I/SN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
onsemi
In Stock: 2.000
Similar
Winbond Electronics
In Stock: 0
Datasheet
FLASH Memory IC 8Mbit SPI 40 MHz 8-SOIC
SST25WF080BT-40I/SN
DigiKey Part Number
SST25WF080BT-40I/SN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST25WF080BT-40I/SN
Description
IC FLASH 8MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SST25WF080BT-40I/SN Models
Memory Organization
1M x 8
Clock Frequency
40 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Write Cycle Time - Word, Page
1ms
Voltage - Supply
1.65V ~ 1.95V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)