SMLJ17CAE3/TR13
DigiKey Part Number
150-SMLJ17CAE3/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ17CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 106.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
106.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V