SMLJ14CE3/TR13
DigiKey Part Number
150-SMLJ14CE3/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMLJ14CE3/TR13
Description
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25.8V Clamp 116.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
116.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.8V