SMDA12C-7E3/TR13
DigiKey Part Number
SMDA12C-7E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDA12C-7E3/TR13
Description
TVS DIODE 12VWM 24VC 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
59 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
75pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
7
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24V