SMDA12/TR7
DigiKey Part Number
150-SMDA12/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDA12/TR7
Description
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
19V Clamp 5A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 8-SOIC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
300W
Capacitance @ Frequency
185pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
4
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19V