SMCJ22E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 6.039
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
STMicroelectronics
YAGEO
YAGEO
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
Comchip Technology
39.4V Clamp 38.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMCJ22E3/TR13
DigiKey Part Number
SMCJ22E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ22E3/TR13
Description
TVS DIODE 22VWM 39.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
38.1A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.4V