SMCJ180CE3/TR13
DigiKey Part Number
SMCJ180CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ180CE3/TR13
Description
TVS DIODE 180VWM DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Base Product Number
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)