SMBJ43E3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Bourns Inc.
In Stock: 0
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 2.656
YAGEO
76.7V Clamp 7.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
SMBJ43E3/TR13
DigiKey Part Number
SMBJ43E3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ43E3/TR13
Description
TVS DIODE 43VWM 76.7VC DO214AA
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
76.7V