SMAJ45CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 396.194
Datasheet
Littelfuse Inc.
Diodes Incorporated
72.7V Clamp 6.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
SMAJ45CAE3/TR13
DigiKey Part Number
SMAJ45CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ45CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V