PIC24FJ48GA002T-I/ML
DigiKey Part Number
150-PIC24FJ48GA002T-I/MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
150-PIC24FJ48GA002T-I/MLCT-ND - Cut Tape (CT)
150-PIC24FJ48GA002T-I/MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC24FJ48GA002T-I/ML
Description
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 28QFN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® 24F Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 48KB (16K x 24) FLASH 28-QFN (6x6)
EDA/CAD Models
PIC24FJ48GA002T-I/ML Models
RAM Size
8K x 8
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 10x10b
DigiKey Programmable
Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz