PIC16F18323-I/ML
DigiKey Part Number
PIC16F18323-I/ML-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC16F18323-I/ML
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
Customer Reference
Detailed Description
PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 3.5KB (2K x 14) FLASH 16-QFN (4x4)
Category
Program Memory Size
Packaging
Tube
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
DigiKey Programmable
Not Verified
Data Converters
A/D 11x10b; D/A 1x5b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Speed
32MHz