MXSMLJ54CAE3/TR
DigiKey Part Number
150-MXSMLJ54CAE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMLJ54CAE3/TR
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A