MXSMLJ40A/TR
DigiKey Part Number
MXSMLJ40A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMLJ40A/TR
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64.5V Clamp 46.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.4A