Image for MXSMLJ30A/TR is not available
MXSMLJ30A/TR
DigiKey Part Number
150-MXSMLJ30A/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMLJ30A/TR
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 62A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TA)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V