Image for MXSMCJ100AE3/TR is not available
MXSMCJ100AE3/TR
DigiKey Part Number
150-MXSMCJ100AE3/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMCJ100AE3/TR
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AB
Detailed Description
162V Clamp 9.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.3A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min)
111V