MXSMBJSAC75E3
DigiKey Part Number
1086-14210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMBJSAC75E3
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AA
Detailed Description
121V Clamp 4.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MXSMBJSAC75E3 Models
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.1A
Base Product Number
Power - Peak Pulse
500W