MXSMBJ78CA/TR
DigiKey Part Number
150-MXSMBJ78CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXSMBJ78CA/TR
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 4.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.7A