MXPLAD7.5KP45AE3
DigiKey Part Number
MXPLAD7.5KP45AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXPLAD7.5KP45AE3
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC MINIPLAD
Manufacturer Standard Lead Time
42 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
72.7V Clamp 103A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Package / Case
Nonstandard SMD
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A