MXPLAD30KP350CA/TR
DigiKey Part Number
150-MXPLAD30KP350CA/TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXPLAD30KP350CA/TR
Description
TVS DIODE 350VWM 564VC PLAD
Detailed Description
564V Clamp 53A Ipp Tvs Diode Surface Mount PLAD
Category
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
350V
Voltage - Breakdown (Min)
389V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
564V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
53A