MXLSMLJ85A/TR
DigiKey Part Number
MXLSMLJ85A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLSMLJ85A/TR
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AB
Detailed Description
137V Clamp 20.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Package / Case
DO-214AB, SMC
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.8A