MXLSMBJ24CAE3/TR
DigiKey Part Number
MXLSMBJ24CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLSMBJ24CAE3/TR
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
38.9V Clamp 15.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Power - Peak Pulse
600W
Mfr
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
General Purpose
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Military
Bidirectional Channels
1
Qualification
MIL-PRF-19500
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.4A