MXLPLAD7.5KP10CAE3
DigiKey Part Number
MXLPLAD7.5KP10CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLPLAD7.5KP10CAE3
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC MINIPLAD
Detailed Description
17V Clamp 441A Ipp Tvs Diode Surface Mount Mini-PLAD
Category
Power - Peak Pulse
7500W (7.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
441A