Image for MXLDA3KP6.5CA is not available
MXLDA3KP6.5CA
DigiKey Part Number
150-MXLDA3KP6.5CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLDA3KP6.5CA
Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC
Detailed Description
11.2V Clamp 267.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
267.9A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V