Image for MXLDA3KP40AE3 is not available
MXLDA3KP40AE3
DigiKey Part Number
150-MXLDA3KP40AE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLDA3KP40AE3
Description
TVS DIODE 40VWM 64.5VC
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
64.5V Clamp 46.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
8
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
40V
Package / Case
16-SMD, Gull Wing
Voltage - Breakdown (Min)
44.4V