Image for MXLDA3KP26A is not available
MXLDA3KP26A
DigiKey Part Number
150-MXLDA3KP26A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLDA3KP26A
Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC
Detailed Description
42.1V Clamp 71.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71.2A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V