Image for MXLDA3KP24CA is not available
MXLDA3KP24CA
DigiKey Part Number
150-MXLDA3KP24CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLDA3KP24CA
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC
Detailed Description
38.9V Clamp 77.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
77.2A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V