Image for MXLDA3KP22CA is not available
MXLDA3KP22CA
DigiKey Part Number
150-MXLDA3KP22CA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXLDA3KP22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC
Detailed Description
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V