Image for MXDA3KP14CAE3 is not available
MXDA3KP14CAE3
DigiKey Part Number
150-MXDA3KP14CAE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MXDA3KP14CAE3
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC
Manufacturer Standard Lead Time
47 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 129.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tube
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
8
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Package / Case
16-SMD, Gull Wing
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V