MSMLJ90A
DigiKey Part Number
1086-9123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ90A
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
146V Clamp 20.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLJ90A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.6A