MSMLJ78A
DigiKey Part Number
1086-9103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ78A
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
126V Clamp 22.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLJ78A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.8A