MSMLJ75AE3
DigiKey Part Number
1086-9100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ75AE3
Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121V Clamp 24.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLJ75AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Voltage - Breakdown (Min)
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
121V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.8A