MSMLJ64A
DigiKey Part Number
1086-9083-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
103V Clamp 29.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLJ64A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
29.2A