MSMLJ58AE3/TR
DigiKey Part Number
MSMLJ58AE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ58AE3/TR
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 32A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32A