MSMLJ22CAE3/TR
DigiKey Part Number
MSMLJ22CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ22CAE3/TR
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5V Clamp 84.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A