MSMLJ17CAE3
DigiKey Part Number
1086-9002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ17CAE3
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 106.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLJ17CAE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
106.6A