MSMLJ14CAE3/TR
DigiKey Part Number
MSMLJ14CAE3/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ14CAE3/TR
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 129.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A