MSMLJ11A/TR
DigiKey Part Number
MSMLJ11A/TRMS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLJ11A/TR
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
37 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18.2V Clamp 164.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMLJ)
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
164.8A