MSMLG78AE3
DigiKey Part Number
1086-8920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG78AE3
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO215AB
Detailed Description
126V Clamp 22.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSMLG78AE3 Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Voltage - Breakdown (Min)
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
126V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
22.8A