MSMLG58A
DigiKey Part Number
1086-8883-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSMLG58A
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO215AB
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
93.6V Clamp 32A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-215AB (SMLG)
EDA/CAD Models
MSMLG58A Models
Category
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Military
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Supplier Device Package
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
32A